Przedstawię ofertę wykwalikowanych wykonawców: fotograf, florysta, dj, zespół muzyczny, samochód
Wsparcie przy ułożeniu indywidualnego tekstu przysięgi, który będzie tylko Wasz
Określenie programu uroczystości, który uwzględni wspomnienia w formie przemówień, zdjęć, filmików, być może jakieś zabawy związane z tym jak małżonkowie się dobrze znają tzw. quiz
Przedstawię ofertę wykwalifikowanych mistrzów ceremonii
Podczas odnowienia przysięgi możemy skorzystać z kilku rytuałów małżeńskich np. przesypywania piasku, łączenia rąk szarfą podczas przysięgi, zapalania świecy miłości, wypuszczania lampionów. Jeśli macie swoje pomysły na urozmaicenie uroczystości to wszystko jest do zrealizowania – ogranicza nas w końcu tylko wyobraźnia.
Określimy czy będzie to odnowienie ślubu kościelnego, cywilnego czy symbolicznego
Wybierzemy termin, który ma dla Was szczególne znaczenie jak np. rocznica ślubu ale równie dobrze można się kierować jakimś wspomnieniem, które było dla Was szczególnie ważne
Określimy kosztorys
Wybór miejsca do którego zaprosicie gości po uroczystości: restauracja, pałacyk, ogród
Określimy styl uroczystości: klasyczny, glamour, boho, rustykalny a może tematyczny
Przygotuję scenariusz uroczystości w oparciu o Wasze marzenia
Pomogę w opracowaniu stylu dekoracji miejsca uroczystości
W przypadku chęci odnowienia ślubów małżeńskich w kościele, można zdecydować się na dwie opcje:
mszę grupową, podczas której kilka para ponownie wypowiada słowa przysięgi, można tego dokonać co roku podczas uroczystości Świętej Rodziny. Ma to miejsce wraz z błogosławieństwem rodzin.
indywidualną mszę, podczas której jedna para odnawia przysięgę. Taka msza bardziej przypomina klasyczny ślub, ponieważ dobrana jest wówczas liturgia słowa, a intencja i kazanie są bardzo często skierowane w stronę małżonków, pragnących odnowić swą przysięgę.
Indywidualne odnowienie przysięgi małżeńskiej w kościele organizuje się zwykle przy okazji jubileuszy.
Jak zorganizować odnowienie przysięgi małżeńskiej w kościele? Wystarczy skontaktować się z parafią i uzgodnić odpowiedni termin. Czasem trzeba będzie umówić się na spotkanie, na którym ustalone zostaną szczegóły. Koszt odnowienia przysięgi w kościele może być zróżnicowany – wszystko zależy od parafii. Z tego powodu trudno podać jakikolwiek cennik. Całość nie powinna wynieść więcej niż kilkaset złotych.
Zorganizowanie oficjalnego odnowienia przysięgi małżeńskiej w świeckim wymiarze, może być zadaniem nieco trudniejszym. Tutaj bowiem wszystko zależy od konkretnego Urzędu Stanu Cywilnego. Niektóre z nich dopuszczają jedynie taką uroczystość z okazji 50 rocznicy ślubu, a inne umożliwiają ponowne złożenie sobie przysięgi małżeńskiej, bez względu na długość wspólnego pożycia. Warto sprawdzić te informacje przed decyzją o konkretach związanych z organizacją przyjęcia i nie tylko. Dziś taka uroczystość wcale nie musi odbywać się w urzędzie. Ponownie jak ślub cywilny, również odnowa przysięgi małżeńskiej może odbywać się w miejscu wskazanym przez parę i zaaprobowanym przez urząd. Dlatego można zdecydować się na uroczystość w zabytkowym pałacyku lub pięknym miejscu na łonie natury.
Jeśli forma oficjalna jest dla małżonków zbyt zobowiązująca to mogą zorganizować wydarzenie na własną rękę i według własnego pomysłu, będzie ona wtedy miała charakter symboliczny. Wybierając miejsce i przebieg a także słowa odnowionej przysięgi.
1. Jednym ze sposobów jest odwzorowanie tzw. ślubu humanistycznego, czyli wydarzenia, podczas którego prowadzącym jest mistrz ceremonii. Pojawiają się fragmenty i cytaty nawiązujące do okazji, nierzadko całości towarzyszy klimatyczna muzyka. Organizacja odnowienia przysięgi małżeńskiej w takim stylu z pewnością będzie bardzo ciekawym pomysłem.
2. Odnowienie przysięgi może odbyć się bez obecności osób trzecich. Wystarczy wybrać odpowiednie miejsce, zaprosić bliskich i wypowiedzieć słowa przysięgi (może być samodzielnie przygotowana na tę chwilę).
3. W charakterze osoby prowadzącej czy świadków zawsze można wykorzystać osobę bliską lub przyjaciela/przyjaciółkę. Takie rozwiązanie pozwoli wprowadzić wyjątkową atmosferę podczas tej chwili.
La Manta doskonale rozumie, że ceremonia odnowienia przysięgi małżeńskiej to niezwykłe wydarzenie, które wymaga spersonalizowanego podejścia dlatego dam z siebie wszystko aby poznać Waszą historie, doświadczenia i pragnienia i stworzymy ceremonię, która będzie dla Was wyjątkowa i znacząca
Odnowienie przysięgi sprawi, że emocje związane ze ślubem para przeżyje raz jeszcze. Małżonkowie podsumują wspólne lata, w sposób dojrzalszy docenią swoją miłość.
Konkretnych wytycznych nie ma, co do tego po ilu latach odnowić przysięgę małżeńską. Najczęściej jednak wybieranym terminem są okrągłe rocznice ślubu. Ceremonia ma wtedy charakter odświętnego, wyjątkowego uczczenia rocznicy. Odnowienie przysięgi małżeńskiej po 15 latach, jest tak samo piękne i wartościowe, jak odnowienie jej z okazji złotych godów, czyli 50. rocznicy ślubu.
Wiele par wspomina ślub i wesele jako jeden z najpiękniejszych dni w ich życiu. Dlaczego więc go nie powtórzyć.
Powody, dla których pary decydują się na odnowienie swojej przysięgi małżeńskiej
chęć świętowania uczucia i kolejnych lat szczęśliwie spędzonych razem, często jest to uroczystość w której uczestniczą dzieci, wnuki, których wcześniej nie było jeszcze na świecie, daje to piękny obraz miłości i wierności dla młodszego pokolenia w rodzinie.
symboliczne rozpoczęcie od nowa po wyjściu z kryzysu i przypieczętowanie tego, że dalej małżeństwo chce iść razem przez życie. To piękne świadectwo dla rodziny i przyjaciół, że każdą przeszkodę można pokonać w imię uczucia, a miłość przezwycięży wszystko.
rozbudzenie nieco uśpionych już uczuć i powrót do wspomnień z tego wyjątkowego dnia albo przypomnienie dlaczego małżeństwo chce spędzić razem życie i jest dla siebie najważniejsze.
La Manta Sylwia Łysiak
Wedding planner
Copyright © 2024 La Manta